Çocuklar İçin Spor

Pilates, vücut ağırlığı ile yapılan ve zihnin beden üzerindeki hakimiyetini artıran bir kuvvet egzersizidir Düzenli yapıldığında, özellikle coçuklarin ihtiyacı olan esneklik, denge ve koordinasyonu geliştirmektedir.

Fiziksel duruş (postür)  ve esnekliğe yönelik olarak yapılan egzersizler, gelişim çağındaki çocuklar için en iyi egzersiz yöntemlerinden biridir. Düzenli yapıldığında sağlıklı ve fit bir beden sağlamaktadır.

Pilates, yetişkinlerde olduğu gibi  çocuklar için de daha iyi bir postür, omurga hizalanması, merkez (core), tüm vücut güçlenmesi ve esneklik gibi geniş yelpazede faydalar sağlamaktadır. Büyüme sürecindeki çocuklara vücutları ile ilgili farkındalık kazandırır ve etkili şekilde hareket etmeyi öğretir. Postürleri, yürüme ve vücudu ile bükülme şekilleri bu süreçte oluşur. Hayat boyu kullanılacak doğru hareket prensiplerinin oluşturulmasına yardım eder. Ayrıca yetişkinliğe doğru geçen bu süreçte dengeli bir kas sistemi geliştirilmesine yardımcı olur, potansiyel yaralanmaları ve hasarı azaltır.

Pilates; zihin ve beden disiplini olması sebebiyle,  daha güçlü, daha esnek bir beden ve rahatlamış zihin oluşturmak için çocuklara yardım eder. Vücutlarının güçlenmesi çocukların kendine güvenini ve fiziksel dayanıklılığını arttırırken , uyku düzenlerini sağlamaya yardım eder. Egzersizler nefes teknikleri ile birleştiğinde çocuklara sakin, huzurlu bir bakış açısı sağlamaya yardım eder.